פיתוח מוצרים

חשיבותו של שלב עיצוב המוצר הינה קריטית משתי סיבות:

  1. תכנון עלויות הפיתוח וקביעת מחיר מטרה שיווקי

עבודת תכנון מוצר נכונה ומוכוונות שוק, תחסוך עלויות בהמשך, שכן כ-70% – 80% מעלות תהליך פיתוח המוצר כולו, נקבעים בשלב זה. כמו כן, כל אלמנט תכנוני בתהליך של פיתוח מוצר, ישפיע בסופו של דבר, על חדירתו של המוצר לשוק, תמחורו ורמת המכירות שלו.

  1. הגורם התחרותי

בשווקים הרוויים, בהם אין הבדלים גדולים בפונקציונליות המוצרים, עיצוב חדשני או משופר יכול להוות גורם לבידול תחרותי, לחוויה חיובית של הלקוח ולעליה במכירות.

על פי רוב, בבואכם לפתח מוצר חדש, תוזמנו לפגישה עם מעצב מקצועי במשרדי ביקונדקט. המידע השיווקי והפונקציונאלי של המוצר שתספקו למעצב בפגישה זו, יסייע למעצב לבחור עבורכם את המענה הנכון והמתאים ביותר ברמת הייצור והתמחיר, ואלו יקבעו את צורתו הסופית של המוצר שלכם, את תכונותיו ואת שימושיותו.

מה הם, אם כן, השיקולים העומדים בפני מעצבים בבואם להתחיל תהליך של עיצוב תעשייתי של מוצרים ?

הגדרת קהל היעד

שתי שאלות עיקריות עומדות בבסיס הגדרת קהל היעד: למי המוצר מיועד ולאיזו מטרה. באפיון קהל היעד ילקחו בחשבון שכבת הגיל (ילדים, מבוגרים, מגדרי וכיו”ב) ומאפיינים פיזיים של אותו קהל, כמו גם מידע דמוגרפי דוגמת מעמד חברתי או קבוצות אוכלוסיה שונות, שכן המנהגים השונים בקבוצות אוכלוסיה שונות משפיעים על אופני שימוש במוצרים שונים.

קביעת קהל היעד תאפשר למעצב להגדיר ולהתאים את הצורה והפונקציונליות של המוצר למשתמש הסופי.

  חומרים ותהליך ייצור

החומרים מהם יורכב המוצר ותכונותיהם משפיעים על צורת המוצר ועל הטכנולוגיה שתשמש לייצורו. על המעצב להכיר את יתרונות החומרים ואת מגבלותיהם, כמו גם את מגוון הטכנולוגיות הקיימות לייצור מוצרים מחומרים אלו, בעיקר בעידן בו הטכנולוגיה משתנה ומתחדשת לעיתים קרובות. בחירת טכנולוגית ייצור והאקלים הייצורי (מקום המפעל בפועל) מחייבת התייחסות בהתאמת החומרים דבר שישפיע על הזמן הכולל שידרש לייצור ועל עלות הייצור בפועל.

 הנדסת אנוש

הנדסת אנוש היא שם כולל ליחסי הגומלין בין האדם למוצר. שיקולי הנדסת אנוש טומנים בחובם התייחסות לגורמים כמו התאמת המוצר לנתונים הפיזיים של הלקוחות, קלות השימוש במוצר, התאמת המוצר לסביבה בה יוצב, אילו משימות המוצר צריך לבצע ועוד.

בתוך שיקולי הנדסת האנוש, נכללים גם שיקולי בטיחות השימוש במוצר, שיקולי ארגונומיה וכמובן – שיקולי יעילות: כיצד להפיק מהמוצר את המירב, תוך הקטנת מאמץ התפעול של המשתמש.

 עלויות כלכליות

מערך השיקולים הכלכליים הוא נרחב, כיון שעליו להתייחס לעלויות שונות החל משלב הייצור, דרך שרשרת האספקה וכלה בשלב השימוש הסופי על ידי הלקוח. כדוגמה, יתייחס המעצב לעלות חומרי הייצור: חומרים יקרים ייקרו את עלותו הסופית של המוצר ולהיפך. דוגמה נוספת היא תכנון  אריזת המוצר על מנת לנצל נכון שטח אחסון.

 אסתטיקה ומראה

לאסתטיקה ולמראה המוצר השפעה רבה על חווית המשתמש. במערך השיקולים האסטתיים ידרש המעצב לתת מענה על סדרת החלטות כמו גודל המוצר, בחירת הצבע הנכון עבורו, בחירת מרקמים של חומרים ועוד. החלטות אלו ישפיעו על גורמים רבים כמו נוחות השימוש ואפילו על שיווק המוצר.

 אקולוגיה

בשנים האחרונות עולה המודעות לנושאי אקולוגיה ואיכות הסביבה. הכללת שיקולים אקולוגיים בתהליך עיצוב מוצר ישפיע הן על אפשרויות ייצור, דוגמת בחירת חומרים מתכלים או בחירת טכנולוגית ייצור בעלת היקף פליטות מזהמים מצומצם, והן על מקרים כמו מחזור המוצר לאחר סיום השימוש בו.

 חברת ביקונדקט מתמחה במתן פתרונות משלב העיצוב והתכנון ועד לייצור שוטף של המוצרים לחיסכון מוכח בעלויות. לחברה משרדים בסין לניהול ופיקוח ייצור ומשרד הנדסה בארץ עם מיטב המהנדסים.

לפגישת תיאום צור קשר :

ביקונדקט בע”מ, רחוב האלון 20 כפר טרומן, 03-9773598 | sales@bconduct.com

למידע והצעת מחיר צור עמנו קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן