יציקת לחץ

אודות יציקות לחץ גבוה ונמוך

תהליכי ייצור המוצעים על ידי חברת Bconduct כוללים גם יציקות לחץ גבוה ונמוך, בליווי צוות מיומן של מהנדסים, מנהלי יצור ובקרי איכות. הליכים אלו מבוצעים ברמה גבוהה ביותר עם עמידה בכל דרישות תקן בינלאומי, וזאת עבור יציקה של חומרים שונים לרבות אלומיניום, מגנזיום, אבץ, סגסוגות ופלדה.

יציקות בלחץ גבוה

ייצור ביציקת לחץ גבוה מבוסס על יציקה מהירה בלחץ גבוה של מתכות מותכות, בעיקר אלומיניום, לתוך תבניות יעודיות מפלדה. את התבניות סוגרים ויוצקים לתוכן בלחץ גבוה ובמהירות את המתכת, שנותרת בתבנית עד למיצוקה. יציקות אלו מאפשרות הגעה לרמה גבוהה של דיוק עם גימור מצוין של פני השטח, דופן דק וקל משקל, ועם עיבוד סופי במידת הצורך בשיטות שונות. בנוסף, בשיטה זו עלות התבנית אומנם יקרה, אולם היא מתקזזת מול עלות ייצור יחידות נמוכה שהופכת למשתלמת במיוחד כאשר מדובר בייצור המוני בכמויות בינוניות עד גדולות (אם כי חשוב לציין שבשיטה זו צריכים לקחת בחשבון מגבלות / טיב ציפוי שטח הפנים) כמו כן יציקות אלו מתאימות עבור ייצור חלקים ומוצרים מורכבים הנדרשים בתעשיות שונות, כמו תעשיית האלקטרוניקה והרפואה.

 יציקות לחץ נמוך

בעוד שיציקות לחץ גבוה מתייחסות לטכניקה אחת, יציקות לחץ נמוך מתייחסות למעשה למספר טכניקות שונות, כמו יציקה באמצעות חול ושעווה, כאשר לכל שיטת יציקה מאפיינים משלה. כך למשל, יציקה באמצעות שעווה דורשת הכנה של תבנית מאלומיניום בתוכה יוצקים את תבנית השעווה, שלאחר מכן עוברת הליך ייחודי של טבילה בחומר קרמי מיוחד, עליו חוזרים מספר פעמים. בסיום הליך זה מחממים את תבנית השעווה עד שהיא נמסה ונותרת רק המעטפת הקרמית שלה, שלתוכה יוצקים מתכת מותכת ומשאירים אותה להתקרר עד למיצוקה של המתכת. לאחר שהמתכת התקררה שוברים את המעטפת הקרמית ומקבלים את המוצר הסופי שניתן להעבירו הליכי עיבוד.

בחירה בשיטת יציקה מתאימה

הצוות המקצועי של חברתנו ילווה, יכוון וייעץ בבחירה נכונה של שיטת יציקה מתאימה למוצר שלכם, בין אם בלחץ נמוך או גבוה, על ידי בחינת שורה ארוכה של שיקולים. כך למשל, בחירת שיטת היציקה נקבעת בהתאם לסוג המתכת שיוצקים, כאשר ליציקה בלחץ גבוה מתאימות מתכות הנחשבות אל ברזליות כמו אלומיניום. מאידך, יציקות לחץ נמוך מתאימות לכל סוג של מתכת ובעיקר לגאומטריית מוצרים שמייצרים מגבלות לייצור התבנית (undercuts). בנוסף שיטות אלו מתאימות להליכי ייצור העושים שימוש בסגסוגת של נחושת או בפלדה.

כמו כן, יש לבחון את מידת המורכבות הגיאומטרית הנדרשת מהיציקה, רמות גימור מבוקשות של פני השטח, עובי דופן מתאים ועוד. מעבר לכך גם היקף הייצור של הרכיב משפיע על סוג היציקה הנבחר, בין אם מדובר בסדרות בכמויות גדולות, בינוניות או קטנות, ובהקשר לעלות של כל תהליך יציקה.

לייצור מוצרים עם הליך יציקה מתאים

לייצור מוצרים עם תהליך יציקה מתאים ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם חברת ביקונדקט בטלפון 03-9773598 או במייל info@bconduct.com.

למידע והצעת מחיר צור עמנו קשר ונשוב אליך בהקדם

דילוג לתוכן